oyunlar1

io Oyunları

POPÜLER io Oyunları
TÜM io Oyunları
İo Oyunları

2015’te rastgele bir fikir olarak başlayan ve hemen her türden oyuncu için tamamen yeni bir dünya olan io oyunları dünyası açıldı. Oyun geliştiricileri birkaç yıl önce .io uzantılı rastgele internet sitelerinde çeşitli oyunlar oluşturmaya ve barındırmaya başladılar. Pek çok insan bunların bir iPhone mobil oyunu olduğunu düşünüyor ancak aslında bir web sitesi anlamına gelmektedir. “io” aslında İngilizlerin sahip olduğu Hint okyanusu (the British Indian Ocean) bölgesi kelimelerinin kısaltmasıdır. Yunanistan için kullanılan “.gr”  veya Avustralya için kullanılan “.au” gibi rastgele bir son ektir. Bu oyunlar kısa sürede popüler olmaya başladı ve giderek daha fazla oyun yaratıcısı bu alanda oyunlar yayınlanmaya başladı. Günümüzde, yüzlerce çeşit io oyunu bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Tam Bir Klasik 

.İo oyunlarını bu kadar popüler yapan şey nedir? Her biri kendi başına benzersiz olsa da genel olarak birçok ortak özelliklere sahiptir. Örneğin tasarım ve animasyonlar basit olmasına karşın görsel açıdan çok doyum vericidir ve oyunun anlaşılması da aynı derecede kolaydır. Rakiplerle dolu bir arenada solo bir oyuncu olarak oynamak veya devasa bir bölüm sonu canavarını yenmek için başkalarıyla takım kurmak mümkündür. Bu engelsiz io oyunları kategorisi içinde çok miktarda oyun türü bulunmaktadır ve oyun geliştiricileri yeni ve heyecan verici yollar ortaya koydukça genişlemeye devam edecektir. Tabii ki, tüm .io oyunları kendilerinden önce gelen klasiklere çok şey borcu borçludur ve bu yeni oyunların pek çoğu iyi bilinen oyun tarzlarından ve püf noktalarından yararlanır.

Savaş ve Strateji

Kendinizi kale duvarlarının arkasında güçlendirmeyi ve istilacı kuvvetlere kaya fırlatmayı mı tercih edersin, yoksa kora kor giren bir savaşçı mısın? Oyunda düşmanı kuşatmak için kendi işini yapan mı, yoksa bütün bir orduyu yönetmeyi mi tercih eden bir oyuncu musun? İster strateji uzmanı veya yalnız bir kurt ol, isterse de keskin nişancı veya deli fişek ol, sürekli büyüyen .io oyunları listemize girmek için pek çok sebebin var. Bu oyunların bazıları dövüş kategorisine yepyeni bir bakış açısı getiriyor, burada farklı stilleri bir araya geldiğini görmek mümkündür. Her iki durumda da, her zaman iyi bir dövüş ortaya çıkmaktadır. Bu yeni oyunlar ateş etmek, yumruk atmak ve hatta yemek yemek için çok farklı yollar gösterecektir.

Hint Okyanusu Yakın Bir Zamanda Yeniden Kurumayacak

Hangi tarz oynamaktan keyif alıyor olursan ol, denemek için bol miktarda io oyununa sahibiz. Herkes bu oyunları Hint Okyanusunun derinlerinde unutulup gidecek şeyler olarak görmüştü ama o günden bu yana gitgide büyüdüler. Ücretsiz, eğlenceli ve sürprizlerle dolu tek ve çok oyunculu oyunlara sahip 3D Oyunlar1 ‘da istediğin io oyunu oynama hakkına sahipsin. io oyna kategorisine ulaşmak ve oyunlarımızı deneyimlemek için 3doyunlar1.gen.tr adresimizi ziyaret edebilirsin.