oyunlar1

Ateş ve Su

POPÜLER Ateş ve Su
TÜM Ateş ve Su

Ateş Ve Su

Oyun kategorilerinde oyun severlerin sıklıkla karşılaştıkları ateş ve su oyunları 1, illaki dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İki kişilik oyunlar denilince akla ilk gelen eğlenceli oyun serisi genel itibariyle bireylerin arkadaşları ile aynı bilgisayar ortamında oyun oynamalarına imkan tanıyan oyunlardır.

Ateş ve Su nedir ?

Bütün oyunların benzer yanları genel itibariyle birbirinden eğlenceli 4 bölümden oluşan ve ateş ve su oyun serisinde oyuncuların amaçları ateş çocuk ve su kızı platformlarında oyunun ilerletilmesi ve çıkış kapılarının bulunmasıdır. Bu amaç doğrultusunda iki karakterin de klavye üzerinde oyuncuların kontrol etmeleri gerekir. Tamamen birbirlerinden değişik olan tarafları ise tema ve bölüm ile ilgili geçiş amacıyla kullanılan nesneler olmaktadır.

Ateş Ve Su 1 Orman Tapınağı

Oyunun belirli bir seviyeye dönüşebilmesindeki en önemli kriter olan bir oyun orman tapınağında oynanmaktadır. Su ve yeşil çamur gibi çeşitli kısıtlama ve engelleme platformları içerisinde bir oyunda bu platformlardaki değişik bulmacaların çözülmesi ve kahramanların kapılara ulaştırılması gerekir.  Çünkü bahsedilen uygulamaların sağlanabilmesi amacıyla oyuncuların kullanabilecekleri butonlar genel itibariyle manivelalar ve birden fazla kutu ve bu kutuların yardım amaçlı oluşturulan platformda kullanıcıları bekleyen bir serüven beklemektedir. Bu oyunun bireyler arasında Arkadaşlar arasında beraber oynanılan bir oyun olduğunun unutulmaması gerekir. Çünkü bölümler ile ilgili devamlı bir şekilde kullanıcılar birbirlerine ihtiyaç duyacaklardır. Böylelikle uyumlu bir şekilde davranıp oyuncuların adeta bir ekip çalışmasını sürdürmek ve bu bölümleri iyi bir şekilde geçmeleri gerekir. Bu eğlenceli ve sürükleyici iki kişilik oyun serisi o kadar beğenildi ki oyuncular arasında hala ateş ve su oyunları oyun kategorilerinin en çok tercih edilen oyun uygulamaları arasında yer almaktadır.

Ateş Ve Su 2Işık Tapınağı

Ateş ve Su 2 oyun serisi ise genel itibariyle Işık tapınağı’nda oynanmaktadır. Ve olay tamamen Işık tapınağı’nda geçmektedir. Birincinin izinden gitmekte olan bu oyun serisinde değişik olan kriter ise ışıkların kullanılması ve bulmacalı bölümleri ile ilgili uygulamaların tek tek geçilmesidir.
Ateş ve su 2 kategorisinde her oynanan bölümde farklı bir bulmacanın oyuncuları beklediğinin ve iki oyuncunun da aslında oyun içerisinde kapıların açılması ve bütün engellerin aşılması için ışıkları kullanmaları gerekecektir.

Ateş ve Su 2

Ayriyeten bir oyunda bulunan yeşil zehirli çamur artık ateş ve su 2 platformunda siyah çamura dönüşmüştür. Elbette görevleri yine aynıdır. Engel çıkarmak ve oyuncuların zorlanmasını sağlamak. Ateş çocuk ve su kız, yeşil kıza dokunamazlar. Eğer herhangi bir şekilde birisi  çamura düşerse oyun orada bitecektir.

Işıklı devrelerin oldukça keyif verdiği ve oyuncular arasında takdirle karşılandığı ateş ve su 2 platformunda bütün bölümlerin geçilmesi oyundan alınan zevk ile daha fazla artış göstermektedir. İki kişilik oyunlar serisi keyifli zaman geçirmek için çok ideal bir uygulamadır.

Ateş ve Su 4 Oyna

Ateş ve Su 4

Ateş ve su 4 ışık tapınağından sonraki aşamada ise tekrar orman tapınağına dönüş yapılacaktır. Oyunun tekrar orman tapınağına dönmesi ve bu bölümün orijinal yapımcılar aracılığı ile yapılıp yapılmadığı tam olarak bilinmemekle beraber, oyun içerisinde credits bölümü ne yazık ki bulunmamaktadır. Bir süre sonra ki bölümün ATEŞVESU4 isimli platform ile piyasaya çıkması da aslında oyun ile ilgili çeşitli şüphelerin oluşmasına sebep olmaktadır.

Ateş ve Su Dikkat Edilmesi gerekenler

Oyun içerisinde kullanıcıların dikkatini çeken en önemli kriter grafiklerin ve bölümlerin biraz daha değişik bir şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bu bölüm ile ilgili suçluların daha çeşitli işlemlere sahip olduğunu ve oyun içerisinde ilk seviyenin yani oyunun oyunculara öğretildiği kılavuz ve yeni giriş aşaması ile ilgili bir oyunun ilk seviyesinin tam tersi bir şekilde tasarlanmış olduğunun farkına varacaktır. Oyuncular, yine orman tapınağına çok benzeyen engelliler ve nesneler kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Ateş ve su Oyna

Yalnız ikinci bölümde bulunan zıplama tahtaları genel itibari ile kullanıcıları ya da oyuncuları çok farklı bir oyunun beklentisi içerisine sürüklemektedir. Sonrasındaki aşamada ise tamamen farklı bölümler ve devrelere şahit olacaktır oyuncular. Bu oyun genel itibariyle ateş ve su platformunun orijinal yapımcıları tarafından yapılmamış olsa da yine de oyunculara eğlenceli dakikalar geçirmektedir.

Ateş ve Su Oyunları

Yukarıdaki  bölümlerden sonra gelen buz tapınağı ise kristal tapınağına benzeyen bir şekilde büyük başarılarını sürdürüldüğü ve eğlenceli bir oyun serisi halini alan Türkiye’de de adından sıkça söz ettirmeye devam eden bir platform olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle de Türkiye’deki oyun gemisi gibi çeşitli oyun ortamlarında en çok oynanan ve en çok liste başı yapan platformlar arasında iki kişilik oyun gelmektedir.

Ateş ve Su 2 Kişilik Oyunu

Oyuncuların Arkadaşlarıyla beraber güzel zaman geçirmek ve sıkılmamak amacıyla Özellikle de ekip çalışması halinde aynı Bilgisayar ortamında çeşitli fikir ve beyin jimnastiği taktiklerini uygulayarak karşılarına çıkacak bütün engelleri tek tek aşıp Çıkış kapısına doğru yönlendirilmeleri amaçlanmaktadır.

Ateş ve Su Macerası

Ateş ve Su ile serüven dolu bir yolculuğa çıkmaya ne dersin? Tam Ateş ve Su oyunları yalnızca 3doyunlar1’de.